23. september 1997 kell 22:00

Eesti investeerib turismi väga vähe

Eesti turismiameti peadirektori Silvi Bljumovit?i sõnul on turismiamet teinud maailma turismiorganisatsiooni andmeile tuginedes analüüsi, millest selgub, et mujal maailmas investeeritakse turismist laekuvast tulust tagasi turismi 0,5--3%. Vähetuntud ja areneva turismimajandusega riikide kulutused oma maa tutvustamiseks on veelgi suuremad, lisas Bljumovit?.

«Praegu investeerib Eesti turismi vähem kui 0,1% turismist laekuvast tulust,» sõnas Bljumovit?. «Jääb loota, et kunagi kasvab see 0,5 protsendini, mis on teiste jaoks miinimumsumma,» lisas ta.

Signe Ratso sõnul on järgmisel aastal riigieelarvest turismile eraldatav summa väiksem kui majandusministeeriumi projekt ette nägi, kuid suurem, kui käesoleval aastal eelarvest saadi.

Riigieelarvest Eesti tutvustamiseks eraldatav raha kulub Ratso sõnul Helsingi, Göteborgi, Moskva, Berliini ja Londoni turismimessidel osalemiseks.

Mullu laekus Eestis turismiteenuste ekspordist 6,8 mld krooni, otseste ja kaudsete maksudena riigieelarvesse 2,5 miljardit krooni. Turismiameti kaudu investeerib riik tänavu enda tutvustamiseks vaid 550 000 krooni. Käesoleva aasta turundusüritusi finantseeritakse turismiameti eelarvest neljandiku ulatuses.

Eesti turismi infrastruktuuri parandamiseks esitas turismiamet taotluse täiendava abi saamiseks Euroopa Liidu Phare piirialade programmilt. Taotletud raha soovitakse kulutada väikesadamate ehitamiseks, turismiviitade valmistamiseks, telkimiskohtade, matka- ja loodusradade mahamärkimiseks.

Hetkel kuum