24. september 1997 kell 22:00

Olerex rajab tanklaketti

«Meie eesmärk on olla teravalt ja agressiivselt kütuseturul,» rääkis Olerexi juhatuse esimees Andres Linnas. ASi LMRA pankrotist välja kasvanud firmal on praegu seitse tanklat Kagu- ja Ida-Eestis.

«Suurendame oma tanklate arvu kindlasti veel ja tahame olla tulevikus kohal kõikides Eesti suuremates linnades,» sõnas Linnas. Tema kinnitusel kavatseb Olerex järgmisel aastal ehitada tanklad ka Tallinna ja Kohtla-Järvele.

Viljandis valmivasse kompleksi investeerib Olerex firma tegevjuhi sõnul üle kümne miljoni krooni. «Viljandi kompleks tuleb moodsam kui näiteks Statoili või Shelli senised Eestisse rajatud tanklad,» kinnitas Linnas. Tema sõnul tahab Olerex Viljandi kaudu kanda kinnitada Kesk-Eesti kütuseturul.

AS Olerex kavandab tänavuseks käibeks 200 mln krooni, sama suur käive oli firmal ka eelmisel aastal. Eesti ühe suurema kütuse jaemüügifirma ASi Alexela Oil käive oli eelmisel aastal 336 miljonit krooni.

Olerexi kommertsdirektor Antti Moppel ütles, et Eesti kütusefirmade hulgas levinud ühinemislainest hoolimata ei pea Olerex plaane kellegagi ühineda. Firmal pole tema sõnul kavatsust areneda väga suureks, panus tehakse kvaliteedile ja klientidega suhtlemise paindlikkusele.

«Müüme kütust hulgi üle Eesti ja ka jaemüük on kavas järele arendada,» ütles Moppel.

«Tulevikus saavad kütuseturul edukalt toimetada vaid need firmad, kel on olemas oma maaletoomise kanalid,» lisas Andres Linnas. Olerex veab diislikütust sisse Kiri?i tehasest Venemaalt.

Hetkel kuum