25. september 1997 kell 22:00

Dollari langus ei peatunud

Dollar jätkas eile Aasia turgudel ning Euroopas varahommikul langusega Saksa marga suhtes, jeeni suhtes suutis aga toibuda. Aasias langes dollari kurss 1,766 DEMi ehk 14,13 kroonini, Euroopas alustati veidi kõrgemalt (1,774 USD/DEM) kuid ikkagi madalamalt, kui kolmapäeval Euroopas lõpetati. Päeva jooksul toimus dollari kerge tugevnemine marga suhtes.

Viimastel nädalatel on turud püüdnud iga poliitiku ja tippametniku iga sõna, mistõttu nii Jaapani kui ka Saksamaa tippametnike ka mokaotsast poetatud fraasid on langenud viljakale pinnasele. Eilseks tippametnikuks oli Saksamaa liidupanga juhatusse kuuluv Helmut Scieber, kes andis mõista, et Buba võib tõsta intressimäärasid marga toetamiseks lähiajal. Pidevad spekulatsioonid intressimäära võimaliku tõstmise teemal on aidanud dollari kursil langeda kuu jooksul tervelt 4,6 protsendi võrra. Seekord võib olla Bubal, tõsi taga, sest marga ülemäärane langus toetab inflatsiooni importkaupade kallinemise kaudu. Kuigi nädala algul toodud inflatsiooninäitajad olid Saksamaa jaoks suurepärased, tuhmistasid nende sära augustikuu importkaupade hinnad, mis tõusid 5,4% võrra võrreldes möödunud aasta augustiga -- suurim aastane kasv alates 1989. aasta maikuust.

Eile avaldati ka andmed USA püsikaupade tellimuse kohta. Tellimused kasvasid augustis 2,6% võrra, mis oli prognoositust (0,7%) tunduvalt suurem.

Pärastlõunal jätkus dollari langus ning eile õhtul oli USD kurss 1,767 DEMi ehk umbes 14,14 krooni.

Soome marga kurss oli eile õhtul 2,676 krooni.

Hetkel kuum