5. oktoober 1997 kell 22:00

Neste ühendas kaks Eesti tütarfirmat

Neste Oil Eesti AS ühendas endaga aktsiaseltsid Traffic Service ja Neste Chemicals Eesti; ühendatud firma ärinimeks saab Neste Eesti AS.

«Firmade ühendamine oli vajalik kontserni struktuuri lihtsustamiseks ja kulude kokkuhoiuks,» ütles Neste Eesti finantsjuht Indrek Kaju.

«Traffic Service tegeles sisuliselt sama asjaga mis Neste Oil Eesti, nimelt bensiinijaamade pidamisega. Neste Chemicalsi toodangu müügiga tegeleb edasi uue firma üks osakond,» selgitas Kaju.

Traffic Service, esimene Neste osalusega firma Eestis asutati 1989. aastal Nõukogude-Soome ühisettevõttena ning firma 40 protsendi aktsiate omanik oli RE Eesti Kütus. Eesti Kütus müüs oma aktsiad möödunud aastal Neste OY-le.

Traffic Service rajas esimese moodsa bensiinijaama Järvele 1991. aastal ja müüs seal kütust alguses valuuta, hiljem ka rublade eest. Enne ühendamist oli ASil Traffic Service 11 bensiinijaama.

Neste Chemicals Eesti AS asutati kontserni sajaprotsendilise tütarettevõttena 1994. aastal, firma tegeles keemiatoodete ja ehitusmaterjalide hulgi- ja jaemüügiga. BNS

Hetkel kuum