27. oktoober 1997 kell 22:00

Maailmapank investeerib Kehra paberitööstusse

Peale selle investeerib IFC Kehras asuvasse paberitööstusse ligikaudu 65 miljonit krooni laenuna. Umbes 85 miljonit krooni kavatseb paberivabrikusse investeerida Tolaram Group ise. Hoiupank laenab ettevõttele käibekapitaliks umbes 45 miljonit krooni. Seega tehakse kokku lähima 15 kuu jooksul Kehras asuvasse paberitööstusse investeeringuid suurusjärgus 200 miljonit krooni.

Tolaram Groupi direktor Baltimaades Sonny Aswani teatas pressiteates, et IFC osalemine projektis on suur tunnustus Horizoni senisele arengule.

Investeeringute abil moderniseeritakse Kehra paberitööstuses ulatuslikult tselluloosi- ja paberitootmisseadmeid ning paigaldatakse uus majapidamispaberi konverteerimismasin praegu töötavate jõupaberi ja paberkottide tootmisseadmete kõrvale. Majapidamispaberi valmistamist alustatakse Kehras järgmise aasta esimesel poolel.

Prognoosi kohaselt peaks kolme aastaga Horizon Pulp & Paperi aastakäive kasvama praeguselt 256 miljonilt kroonilt 2001. aastaks ligikaudu 500 miljonile kroonile.

«See on esimene Tolaram Groupi ja rahvusvahelise finantsinstitutsiooni ühisprojekt Baltimaades. Selletaolisi on meil regioonis kavas veel korraldada,» teatas Aswani.

Hoiupanga suurklientide osakonna juht Priit Tamm sõnas, et Horizonile antav laen on pangal suuremaid tööstusse antud laene.

Ta rääkis, et kuna Tolaram Group on suutnud Eestis käivitada mitu tööstusettevõtet ja Horizon on paberitööstuses peaaegu ainuke toimiv ettevõte, siis on Hoiupanga huvi olla kaasas selle tööstusharu arendamises.

«Et üks projekti finantseerijaid on IFC, siis on see esiteks panga jaoks hea kogemus ning teistpidi vaadates ka riskide maandamise seisukohalt hea projekt,» sõnas Tamm.

Idee järgi teeb IFC selles projektis pikemaajalise investeeringu ning Hoiupanga 45 miljoni kroonine laen kataks opereerimiskulud kiiremaloomulise moderniseerimise osas, rääkis Tamm.

Horizon Pulp & Paperis töötab praegu 550 inimest.

Hetkel kuum