5. november 1997 kell 22:00

Ostja meelespea

GSM-telefon

Operaator-- Teil on valida kolme operaatori vahel: Eesti Mobiiltelefon, Radiolinja ning Q GSM. EMT tasub valida, kui mobiiltelefoni kasutamine on seotud paljude lisateenustega (internetiteenused, SMS-teadete edastamine teistele EMT GSM-telefonidele, telefonipaar NMTga jne), Radiolinja on mõistlik valik, kui lisateenused pole tähtsad, aga leviala suurus on siiski oluline, Q GSM sobib linnas liikuvale kasutajale, kes ei taha telefoni peale teha suuri kulutusi.Mugavus -- Mobiiltelefoni kasutusmugavus tähendab näiteks, kui palju tuleb pusida, et ootamatult helisema hakanud telefoni koosolekul vaikima sundida, et SIM-kaardilt kiiresti sobiv number leida või kui palju nupuvajutusi tuleb teha saabunud SMS-teate lugemiseks. Lihtne on Nokia 3110 oma navi-klahviga, millega saab kõiki tähtsamaid operatsioone teha, Ericssoni ringmenüüd on samuti kasutajasõbralikud. Ka suurus on määrav telefoni valikul: enamik GSM-telefone on väga mehelikud, st neid saab pista paremal juhul ainult pintsakutaskusse, kuid näiteks väikesed Ericssonid sobivad hästi ka käekotti.

Ooteaeg -- Mida väiksem telefon, seda väiksema aku talle paigaldada saab. Kuid ökonoomsed telefonid suudavad ka väikese akuga hästi vastu pidada. Pool nädalat ooteaega on Nokia 1611 suur pluss, kuid taskutelefoniga vähemalt ööseks või õhtuks seinakontakti juurde sattudes piisab sellestki, kui päeva õhtusse ilma laadimata saab.

Hinnaklass -- Madala hinnaklassi telefonil võib näiteks puududa kärjeteadete vastuvõtt, kell, PCMCIA kaardi ühendamise võimalus. Siia klassi kuuluvad Nokia 1611, Philips Spark, Siemens S6. Kõrgklassi kuuluvaid telefone aga saab häälega juhtida (Philips Genie), lühiteateid lindistada (Siemens S10, Panasonic, Sony, Mitsubishi) jne.

Hetkel kuum