4. jaanuar 1998 kell 22:00

Ühispank ei loobu Tallinna Pangast

Hanschmidt tunnistas, et Ühispank on loobunud küll kohe uue ettepaneku tegemisest pankade liitmiseks, kuid tema sõnul tahab pank uuesti üritada mõne kuu pärast.

Tallinna Panga nõukogu aseesimees Targo Raus ütles, et ta ei oska öelda, kas Ühispanga uus katse rohkem vilja kannab. Tema sõnul oleneb kõik Ühispanga seatavatest tingimustest.

Targo Raus kinnitas, et ta oli 23. detsembril ise juures, kui Ühispanga esindajad kahe panga liitmiseks ettepaneku tegid. Ta ütles, et ta ei saa kommenteerida, miks Tallinna Pank Ühispanga ettepaneku tagasi lükkas. Rausi sõnul võis põhjus olla selles, et ettepanek polnud küllalt hea.

Raus pidas vähetõenäoliseks, et pankade liitmise nurjasid Tallinna Panga juhtkond ja panga töötajad, kes väidetavalt ei nõustunud Ühispangas tööle hakkama. «Ettepaneku puhul polnud tegemist mitte pankade kohese liitmise, vaid pikemaajalise protsessiga, mis oleks viinud pikemas perspektiivis kahe panga liitmiseni,» sõnas Raus.

Kinnitamata andmetel oli Ühispanga ja Talllinna Panga esindajate läbirääkimistel juttu kahe panga omakapitali liitmisest, kus Tallinna Panga omanikud oleksid saanud kolmandiku tekkiva panga omanikuks. Sellise tehingu tulemusel oleksid Tallinna Panga aktsionärid saanud ligi 20 krooni preemiat iga aktsia kohta.

Konsultatsioonid kahe panga vahel kulmineerusid 19. detsembril, kui Ühispank sai panga nõukogult loa Tallinna Panga liitmiseks. Ühispangast osalesid liitumisläbirääkimistel panga president Ain Hanschmidt ja paar panga nõukogu liiget. Tallinna Pangast osalesid kaks panga nõukogu liiget.

Hetkel kuum