8. jaanuar 1998 kell 22:00

Turismist tuli mitmemiljardiline tulu

Majandusminister Jaak Leimann rääkis eile Tallinnas ÜRO keskkonna ja arenguprogrammi Agenda 21 raames toimunud seminaril, et lõppenud aastal moodustas turism 18% Eesti toodete ja teenuste ekspordist, mis katab üle 50% Eesti väliskaubanduse puudujäägist.

Leimann väitis, et lisaks kvantitatiivsele arengule on praeguseks kätte jõudnud hetk hakata suuremat rõhku panema kvaliteedile.

Eile toimunud teise Läänemere regiooni turismi arengu seminari üheks teemaks oligi säästev turism, mis tähendab hoolivamat suhtumist keskkonda ja loodus- ja kultuuriväärtuste pikaajalise säilimise tagamist.

Seminari juhtinud Bengt Pihlström Soome kaubandus- ja tööstusministeeriumist nentis, et arenevate riikide hulgas on turismi rahastamisel tekkinud viimastel aastatel uus suund: vähenevad finantseeringud kohalikest riiklikest summadest ning tõuseb rahvusvaheliste finantseeringute osatähtsus.

«ELi uute liikmete suurim viga on arvata, et enamik raha hakkab tulema liidult,» ütles ta. Agenda 21 põhimõtete järgi peaks edaspidi Läänemere regiooni turismiprojektide rahastamisel esmase tähtsusega olema kohalik finants- ja kapitaliturg, jättes rahvusvahelisele finantseerimisele vaid piiratud rolli.

Hetkel kuum