11. jaanuar 1998 kell 22:00

Ventspils Nafta laiendab terminaali

Venemaa toornafta üks peamisi eksporditerminaale Ventspils Nafta plaanib alanud aastal suurendada terminaali ladustamis- ja ümberlaadimisvõimsusi ning kavandab uut torujuhtet.

Nende abinõudega loodab Venspils Nafta tugevdada oma positsioone tihenevas konkurentsis Balti naftaterminaalide ning Venemaale rajatavate sadamatega.

«Plaanime veebruaris valmis saada viis uut mahutit, millest neli on mõeldud toornaftale. Sellega kasvab terminaali koguvõimsus 685 000 kuupmeetrilt 800 000 kuupmeetrile,» ütles Ventspils Nafta president Igors Skoks läinud nädalal.

«Lisaks oleme käivitanud kahe uue 50 000kuupmeetrise toornaftamahuti ja kahe 20 000kuupmeetrise diislikütuse mahuti rajamise projekti, need peaksid valmima 1999. a alguseks,» ütles Skoks.

Eesmärk on suurendada terminaali ladustamisvõimsusi, et võimaldada torujuhtme kaudu naftatarneid jätkata ka siis, kui sadam on halbade ilmade tõttu suletud.

«Veebruariks peaksid lõppema ka sadama süvendustööd, mis võimaldavad laadida 120 000 tonniseid tankereid täie võimsuse ulatuses.

Vene toornafta jaoks on plaanis uue torujuhtme rajamine, mille maksumus on 1,2 miljardit dollarit. Valmimisel suurendaks see Ventspilsi aastavõimsust praeguselt 22 miljonilt tonnilt 40 miljonile tonnile. Eesmärk on rajada torujuhe Polotski linnast Valgevenes otse Ventspilsi sadamasse. REUTER-ÄP

Hetkel kuum