19. veebruar 1998 kell 22:00

Tartu linnavalitsus selgitab välja parimad ettevõtted

«Oluliste näitajatena arvestame ka netokäivet ja puhaskasumit,» ütles Hanson. Abilinnapea kinnitas, et Tartu edukamate ettevõtete edetabel ei taha olla konkurent tuntud konkurssidele ega kopeerida riigi tasandil korraldatavaid konkursse.

Tartu ettevõtted konkureerivad vastavalt töötajate arvule kolmes grupis: 1--9 töötajat, 10--200 töötajat ja üle 200 töötajaga firmad. «Tahame tunnustada ka väikseid ettevõtteid,» lausus Hanson.

Tartu linnavalitsuse välissuhete ja ettevõtluse arengu osakonna juhataja Madis Lepajõe sõnul kuulutab linnavalitsus ajakirjanduse kaudu konkursi välja juuni lõpus ja teist korda augustis. «Ettevõtete majandusaruanded laekuvad esimese poolaasta lõpus,» põhjendas Lepajõe hilist konkursi väljakuulutamise aega. Konkurss lõpeb 22. septembril.

«Kindlasti saadame meeldetuletuseks ankeedi firmadele, kes on meie meelest Tartu välisilmet ja majanduselu kujundanud,» rääkis Lepajõe. «Meid huvitab investeering tehnoloogiasse ja kinnisvarasse.»

Esimeste meeldetulnud firmadena nimetas Lepajõe Tartu õlletehast, mille omanik Soome õlletootja Olvi OY on teinud suuri investeeringuid, AS Postimees on soetanud uue trükimasina, AS Estiko alustas Emajõe ärikeskuse ehitamist.

Konkursi korraldamiseks on linna eelarvest ette nähtud 100 000 krooni. «Rahalisest preemiast olulisem on linnavõimude tunnustus ja ettevõtetevaheline eluterve konkurents,» ütles Margus Hanson. Konkursi parimad firmad avalikustatakse Postimehes ja Äripäevas.

Hetkel kuum