25. veebruar 1998 kell 22:00

ETK juhatus võib täna tagasi astuda

«Ma ei välista sellist sammu,» ütles ETK juhatuse liige Danel Tuusis, vastates küsimusele, kas on tõenäoline, et juhatus täna tagasi astub.

Tuusise sõnul peab ETK juhatus ettevõtte prioriteediks investeerimist tütarettevõtetesse, mitte niivõrd maapiirkondades asuvate ühistute toetamist. ETK nõukogu koosneb ettevõtte omanike, tarbijate ühistute juhtidest. Nõukogu eelistab maapiirkondades asuvaid tarbijate ühistuid, tegevjuhtkond aga ei näe maale investeerimises perspektiivi, lausus Tuusis.

Ühistud moodustavad Tallinnas paikneva keskaparaadi, mille omanduses on mitu tütarettevõtet, nagu näiteks Maksimarket, ETK Hulgi, Konsumi poekett jt.

Homme on ETKs viimane tööpäev ettevõtte investeeringute juhtimise osakonna juhatajal Peeter Puskail. Puskai tõi oma lahkumise põhjuseks lahkhelid juhatusega. «Mul on investeeringute juhtimisest teistsugune nägemus kui juhatusel, samuti häirivad nõukogu ja juhatuse lahkhelid,» ütles Puskai.

Paar nädalat tagasi andis lahkumisavalduse ka Maksimarketi tegevdirektor Tiit Reha. Ta ei soovinud pikemalt kommenteerida oma lahkumise põhjusi, öeldes vaid, et lahkub omal soovil.

Küsimusele, kas lahkumissoovi üheks põhjuseks on see, et ETK nõukogu pole seniajani kinnitanud selle aasta eelarvet ja investeeringute plaani, vastas Reha jaatavalt. «Kõik, kes on lahkumas, lähevad ühel põhjusel,» lisas ta.

Jaanuari lõpul andis lahkumisavalduse ka ETK Hulgi juhatuse esimees Peeter Raudsepp, tuues samuti põhjenduseks selgusetu olukorra ETKs ning nõukogu ja juhatuse omavahelised lahkhelid.

Raudsepp on öelnud Postimehele, et ETK nõukogu ja juhatuse vahel tekkinud vastuolu tuleneb erinevate tegevuskava eelistamisest. «Nõukogu liikmed tahavad tegutseda ühistukeskselt, juhatus soovib aga lähtuda kontserni ideoloogiast,» ütles Raudsepp.

Aastavahetusel lahkus ETKst sisekontrolliosakonna juhataja Naivi Heinla, ETK Hulgist on veel lahkunud ettevõtte lõunapiirkonna juht Tarmo Noop.

«Enne kui ETK nõukogu pole kinnitanud tegevuskava ja eelarvet, ei saa ka tütarettevõtted oma selle aasta tegevuskavu vastu võtta,» ütles Tuusis. «Sellest ongi tingitud üldine peataolek, mille tulemusel on mitu juhtivtöötajat otsustanud lahkuda.»

ETKsse kuulub ligi 30 tarbijaühistut ja üle 700 kaupluse. ETK konsolideeritud netokäive ületab 3 miljardit krooni, sellest kaks kolmandikku tuleb jaekaubandusest.

Hetkel kuum