28. mai 1998 kell 22:00

Merko ostab kalli maa

Kunstiakadeemia varade haldamiseks loodud sihtasutus G9 hakkas maatüki hoonestusõigust kunstiakadeemia hoone ja ametiühingute maja vahel müüma sügisel. Hoonestusõiguse alghind oli 23 miljonit krooni, teatas kunstiakadeemia kantsler Vello Putk.

Praegu peab sihtasutus Merko Ehituse ASiga läbirääkimisi maa müügi üle, mille hind on börsilanguse tõttu ligi poole võrra odavnenud.

Putk ütles, et alguses ei soovinud kunstiakadeemia müüa hoonestusõigust odavamalt kui 15 miljoni krooni eest, kuid ainsa allesjäänud ostja tõttu tuleb pakutuga leppida.

Merko Ehituse nõukogu esimehe Toomas Annuse sõnul oli üleeile notariaalse lepingu viimane läbivaatamine ja lepingu allkirjastamine järgmisel nädalal on üsna tõenäoline. Annus ütles, et hoonestusõiguse ostmist raskendab veel detailplaneeringu puudumine ja ASi Tallinna Vesi kooskõlastus.

Vello Putk ütles, et loodetavasti läheb detailplaneering järgmisel nädalal linnavolikogusse kinnitamiseks.

Toomas Annus kinnitas, et kui kunstiakadeemia jääb oma pakkumuse juurde, ei loobu ka Merko.

Merko Kinnisvara ASi juhataja Almar Otteri sõnul on seni kunstiakadeemiale kuuluva maatüki hoonestusõiguse müügiga tegelenud ainult Merko Ehituse administratiivne pool ja tema ei oska seetõttu konkreetsete tulevikuplaanide kohta midagi öelda.

«Praegu ei saa isegi seda kindlalt väita, kas sinna tuleb kõrghoone või mitte,» ütles Otter.

Kinnisvaramaaklerite hinnangul tundub hoonestusõiguse ostuhind liiga kõrge. Hoonestusõiguse ostja peab arvestama riskiga, et ehitab maja võõrale maale, põhjendavad maaklerid riski sisu.

Sügisel tahtis AS EMV osta ligi 10 000m² krundi hotell Olümpia vastas 36 mln krooniga, kuid loobus hiljem. Tehingu teostumisel olnuks maatüki ruutmeetri hind 3600 krooni.

Hetkel kuum