18. juuni 1998 kell 22:00

Eesti põhiülesanne: tagada stabiilsus

Linni visiidi eesmärk oli ülevaate saamine maailmapanga projektidest Eestis, samuti sellest, kuidas pank saaks toetada Eesti majanduslikku arengut ja ühinemisprotsessi Euroopa Liiduga.

Linn hindas kõrgelt Eesti majanduslikku arengut ja lisas, et olulised küsimused on avalik haldus, põllumajandus ja keskkonnakaitse, mis vajavad nii investeeringuid kui ümberkorraldusi.

Eesti põllumajanduses on põhiküsimus toodangu kvaliteet, et muuta see konkurentsivõimeliseks, lausus Linn. Samuti on olulise tähtsusega maareformi jätkumine ja omandisuhete kindlaksmääramine, lisas ta.

Maailmapank annab Eestile kuni 2001. aasta lõpuni 11,9 miljonit USA dollarit (ligi 170 mln krooni) laenu, parandamaks maaelanikkonna sissetulekuid läbi põllumajanduse arendamise ja maaettevõtluse.

Maailmapanga Balti riikide ja Poola regiooni direktor Basil Kavalsky ütles, et maailmapanga gruppi kuuluv rahvusvaheline finants korporatsioon IFC kavatseb luua Baltimaade jaoks eraldi regionaalse fondi, mille eesmärk on teha investeeringuid väike- ja keskmise suurusega ettevõtetesse. IFC on Eestisse investeerinud 35 mln dollarit, mis on rohkem kui teistesse Balti riikidesse kokku.

Maailmapanga asepresident Johannes Linn kohtus Tallinnas nii valitsuse kui erasektori esindajatega.

Hetkel kuum