18. august 1998 kell 22:00

Maalritöö must hind on tõusnud

Kui maalritöö ametlik hind on säilitanud oma detsembrikuise taseme, siis selle must hind on kerkinud kaks kuni kuus ja pool korda. Aasta lõpus prognoositud hinnatõusule reageerinud musta turu maalritöö hind on pea sama kui ametlik hind koos käibemaksuga.

Kuldse Börsi kuulutuse maalri telefoninumbrilt vastas asjalik tõsine meeshääl, et maalritöö hind on 50 kr/m², kuid tal on hetkel töö juba olemas. Poole odavamat teenust pakkunud naismaalril oli aga raskusi eesti keele mõistmisega, samuti küsis ta tööpaiga ülevaatuse eest ajakulu hüvituseks 25 kr.

Enamasti on tööpaiga ülevaatus mõlemale poolele vältimatu, sest nii saab töömees teha adekvaatse hinnapakkumise ja tellija tema usaldusväärsust hinnata. Vastupidi üldiselt levinud arusaamale, et töömees tahab värvida seina, mis ei vaja suuremat ettevalmistust, võib ta üllatuseks hõlpsast ühe päeva tööst isegi keelduda ja soovitada kedagi teist, kes teeb odavamalt kui tema enda tavaline taks. Keskmiselt annab maaler oma tööle aastase usaldusgarantii. ÄP

Hetkel kuum