3. september 1998 kell 22:00

Automüük naasis jaanuari tasemele

Augustis kukkus automüük jaanuarikuu tasemele -- see, et ükski automark ei saa kuuga 100 autot täis, juhtus viimati tänavuse aasta alguses. Nüüd piisas Hondal tabeli tippu jõudmiseks vaid 92 autost. Tagasihoidlikuks jäi ka kogumüük -- kui tänavu oli seni väikseim automüük jaanuaris (695 autot), siis nüüd jäi sellest 24 autot puudu. Juulikuu müügiga võrreldes jäi plussi vaid 10 automarki.

«Eks ta vaikne kuu oli,« märgib Pärnus Mazdasid müüva ASi Vilojett juhatuse esimees Ahti Rebane. «Tänu liisingule on seis nagu ta on.»

Liisingutingimuste karmistumine on automüüki piiranud, kuid automüüjate hinnangul ei mängi liisingu kallinemine ei ülikallite ega suhteliselt odavate autode müügil kuigi olulist rolli. Eesti Helkama Auto müügijuht Kalle Mihkels kinnitab, et eelmisel kuul müüdi 5 ?kodat liisinguga, ülejäänute ostjad panid raha kohe letti.

Mudelitest olid augustis enimmüüdud Honda Civic (54), Opel Omega (32) ja Toyota Avensis/Carina (31).

Ehkki suve lõppu peavad automüüjad üldiselt vaikseks perioodiks, polnud august seda ei mullu ega ka tunamullu. Kuigi müügirekordeid ei püstitatud ei 1996. ega 1997. aasta augustis, ei jäädud kummalgi korral sellest kuigi kaugele.

1997. a augustis müüsid Eesti automüüjad 1148 sõiduautot. Läbi aegade rekordkuuks on senini mullune september, kui Eestis müüdi 1311 uut sõiduautot.

Hetkel kuum