14. september 1998 kell 22:00

Esseci maksuvõlad majanduspolitseisse

Politseiameti litsentside ja lubade osakonna ülemkomissar Ilmar Tuberik kommenteeris, et endiselt on päevakorras ka Essecilt turvafirma litsentsi äravõtmine, kõik oleneb majanduspolitsei järeldustest. Tuberik ütles, et kriminaalasja algatamiseks piisab esialgu ka ajaleheartiklist, viidates eelmise nädala Äripäevas ilmunud kirjutisele Essecist.

Tuberik tõdes, et Essec Tallinnale turvalitsentsi taotledes oleks ettevõte ise pidanud litsentsikomisjoni informeerima ka oma eelkäija, ASi Essec Turva maksuvõlgadest. Essec Tallinna ainuomanik soomlane Jukka Parkkinen esitas aga ainult maksuameti tõendi selle kohta, et vastloodud turvafirmal maksuvõlad puuduvad.

Krediidiinfo andmeil oli ASil Essec Turva septembri alguseks riigile koos viivistega võlgu üle 2,4 miljoni krooni ja OÜ-l Essec Tallinn ligi 1,2 miljonit krooni.

Esseci turvateenuseid kasutava ettevõtte juht, kes eelistas anonüümseks jääda, kinnitas, et nii nagu augustis, laekus ka septembri alguses Essec Tallinna käest arve koos väikese kaaskirjaga, milles paluti raha maksta Soome firma Essec Oy pangakontole, vältides sel viisil maksude tasumist Eesti riigile.

Äripäeva andmetel saatis maksuamet eelmise nädala lõpul pankadele teatise kõigi Essec Tallinna kontode blokeerimise kohta.

Essec Tallinna juhatuse esimees Heino Käärd nentis, et raha liikumist turvafirmas käsutab Esseci omanik Jukka Parkkinen ainuisikuliselt.

Hetkel kuum