Maanteetranspordi terminid

15. september 1998, 00:00

ADR-kokkulepe -- ohtlike veoste rahvusvahelise autoveo Euroopa kokkulepe, mis sätestab üldised ohtlike ainete pakke- ja veotingimused ning tingimused eraldi igale ainele sama klassi piires, nõuded sõidukitele ja seadmestikule, sõiduki ohtlikele vedudele lubamise tingimused jne.

CEMT -- Euroopa transpordiministrite konverents, valitsustevaheline organisatsioon, mis asutati 17. oktoobril 1953.

CEMTi luba -- veoluba, mis annab sellel märgitud vedajale õiguse vedada kindlaksmääratud perioodil kaupa veoauto või autorongiga CEMTi liikmesriikides asuvate peale- ja mahalaadimiskohtade vahel ja sõita koormata kõikjal liikmesriikide territooriumidel.

CMR-konventsioon -- rahvusvahelise autokaubaveolepingu konventsioon, mis määrab veolepingu sõlmimise ja täitmise korra, vedaja vastutuse, pretensioonide ja hagide esitamise korra vaidluste puhul jne.

DKV kaart -- maksekaart kütuse, remondi, avariiabi ja teiste reisi ajal vajalike teenuste eest, annab veoautodele ja bussidele sularahata arveldamise võimaluse enam kui 30 Euroopa riigis.

Ohutu veoauto ehk S-veoauto (greener and safe lorry) -- veoauto, mis vastab müratasemelt, kahjulike ainete sisalduselt heitgaasides ja ohutuselt CEMTi resolutsioonile.

Roheline veoauto ehk U-veoauto (green lorry)-- veoauto, mis vastab müratasemelt ja kahjulike ainete sisalduselt heitgaasides CEMTi resolutsioonile.

TIR-konventsioon -- TIR-tollivihikuga rahvusvahelise kaubaveo konventsioon. Konventsiooni põhitees: TIR-protseduuri alusel veetavad kaubad vabastatakse sisse- ja väljaveo tollimaksude ja -lõivude tasumisest või deposiidist, samuti ka tollikontrollist vahetollides.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing