Finantskriisi välja-pääs on Jaapanis

23. september 1998, 00:00

Eile oli valuutaturgude peamine tähelepanu suunatud Jaapanisse, kus opositsiooniliider Naoto Kan teatas mitteosalemisest finantssektorit puudutavate seaduste väljatöötamises. Turud ootasid saareriigi peaminister Keizo Obuchi kohtumist USA president Bill Clintoniga, saamaks teada, missugused on Obuchi plaanid majandusreformide elluviimisel.

Järjest süveneva finantskriisi pidurdamise üheks võtmeküsimuseks on see, kas suudetakse peatada Jaapani majanduse langus. Kui seda ei suudeta, siis pole ka lootust pääseda ülemaailmsest majanduskriisist.

Finantskriisi silmus on viimaste nädalate jooksul üha enam ja enam koomale tõmbunud ümber Ladina-Ameerika riikide. Esmaspäeval nõudis Brasiilia välisminister Luiz Felipe Lampreia maailma juhtivatelt tööstusriikidelt otsustavate vastuabinõude tarvituselevõttu üha laieneva finantskriisi vastu.

Finantsturud ootavad pikisilmi 29. septembril toimuvat USA Föderaalreservi vabaturu komitee istungit, mis loodetavasti langetab lühiajaliste laenude intressi-määra. Euroopa ühispanga president Wim Duisenberg toonitas eile Euroopa-USA koordineeritud intressilangetamise vajadust. Kui senini arva-ti, et arengumaade finantskriis Euroopat suurt ei puuduta, siis viimased makromajanduslikud näitajad viitavad Saksamaa ja teiste rahaliidu liikmesriikide majanduskasvu aeglustumisele.

Aktsiaturud on endiselt äärmiselt kõikuvad, valuutaturgude kõikumised on veidi väiksemad. Dollar liikus eile Saksa marga suhtes küllalt kitsas kursivahemikus (1,683--1,696 DEMi).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing