1. oktoober 1998 kell 22:00

Langus jätkub kõigil turgudel

Riia börs kukkus 7,27 protsenti. Kardetakse, et Läti pangad võivad saada tõsiseid lööke allapoole vööd laenudest, mis on antud firmadele, kes on tihedalt seotud Venemaaga. Käive oli siiski tagasihoidlik, maaklerite sõnul kauplesid enamikus kohalikud väiksemad investorid. Unibanka langes enimkaubelduna kolmapäeval 9% ning Rigas Komercbanka kaotas 8 santiimi. Daugavpils Motor jätkas langust, jõudes uuele rekordtasemele -- 0,13 latti. Tõsisemat suunamuutust pole oodata, vajalikud positiivsed uudised puuduvad ning Venemaa probleemid süvenevad jätkuvalt. Kuna turg on väga ebalikviidne, on järsud hinnamuutused võimalikud nii üles kui alla.

Viniuses liikusid aktiivsemalt kaubeldavad aktsiad väga erinevates suundades. Vilniaus Banka kosus üleeilsest kaotuses, tõustes neljapäeval 7,54%. Hermise pank aga kukkus 3,91% 58 liti tasemele. Rokiskise juustutehas kogus 0,5%, tõustes 13,94 litini, müügihuvi sellel hinnatasemel praktiliselt puudus. LITIN-A indeks kaotas neljapäeval 0,78% ning LITIN-indeks jäi siiski tänu pankadele plusspoolele, kogudes 0,94%.

Vene börsiindeks saavutas uue madalaima taseme. On ime, et börsil üldse midagi toimub. Valitsuse väljapakutud osa päästeprogrammist ei äratanud vist kelleski erilisi lootusi. Milline on Vene pankade olukord? Midagi head sealt loota ei ole ning börsil valitsev meeleolu jääb arvatavasti püsima.

Dow kukkus kolmapäeval tugevalt, kuna ikka on tunda LTCMi tohutusuurte kaotuste järelmõju. Küsimus «Kes on järgmine?» viis finants-sektori langusele. Väga volatiilse päeva lõpuks oli Dow langenud 237,9 punkt ehk 2,3%. S&P500 langes 3,1% ning Nasdaq libises 2,3%. RJR Nabisco kukkus 1,56%, sest III kvartali kasum võib jääda 20 protsenti nõrgemaks kui eelnevalt prognoositud. Peamiseks põjuseks toodi Venemaa ja Ida-Euroopa majanduslik olukord.

Hetkel kuum