7. oktoober 1998 kell 22:00

Laua külge lukustatav projektor

Septembri lõpul tõi 3M turule Saksamaal toodetud multimeediaprojektori MP 8610, mis on mõeldud eeskätt koolitajatele väikestesse ja keskmistesse koosolekuruumidesse ning klassidesse.

Projektor näitab otse arvuti- ja videopilti (videomagnetofonist, kaamerast, DVD-mängijast). Heli on korralik, mis on oluline nii video- kui arvutiesitlustel.

Uue 3M arvutipildi lahutusvõime on 600x800 punkti ehk SVGA. Kokku on seadmel kuus esitlustööriista. Projektori hea omadus on osa ekraani suurendus, mida saab mugavalt kasutada kaartide ja tabelite vaatamisel. Pildi stoppkaader võimaldab jätta viimase ekraanipildi uue materjali otsimise ajaks publikule vaatamiseks.

Võimalik on pilti osaliselt varjata, juhtimaks tähelepanu ainult olulisele. Puldiga saab juhtida kaardikeppi. Juhtmeta puldilt on võimalik juhtida kõiki hiire funktsioone.

Videopildi näitamisel ühildub projektor nii PAL-, SECAM- kui Ameerikas kasutatava NTSC-süsteemiga. Projektoriga võib ühendada dokumendikaamera (kuulub lisavarustusse), mis lubab näidata videoprojektori abil kilesid või pilte otse raamatust.

Dokumendikaamera saab kinnitada projektori külge ning asetades pildi või väiksema eseme kaamera alla, projitseeritakse tema kujutis ekraanile.

Uudne on MP8610 juures niinimetatud Kensigtoni lukk, millega võib projektori laua külge lukustada.

Hetkel kuum