Maaklerid ennustavad Õismäe korteritele kuni 15% hinnatõusu

12. oktoober 1998, 00:00

Hinnataseme aastase muutusena prognoosin kahte varianti.

Kui pangad väljastavad laene suhteliselt karmidel tingimustel, on klientide suhtes väga valivad ja intress jääb praegusele tasemele, siis tõuseb Õismäe korterite hinnatase aastaga kuni 10%, jäädes alla palgatõusule.

Kui laenutingimused muutuvad soodsamaks, siis kallinevad Õismäe korterid aastaga kuni 15%.

Õismäe suhtes on turg suhteliselt positiivselt meelestatud. Võrreldes näiteks Mustamäega on Õismäe ülejäänud eluasemeturuga tihedamalt seotud, seda kasutatakse elamistingimuste parandamisel vaheetapina.

Olulisi hinnamuutusi oodata ei ole. Hinnad võivad kõikuda mõne protsendi ringis.

Võrreldes teiste mägedega on Õismäel hinnad kõige kõrgemad, sest majad on suhteliselt uued ning elukeskkond hea. Mustamäe elamud on amortiseerunud ja halva planeeringuga, Lasnamäe majade ehituskvaliteet kehvem ning elanikkond kirjum.

Kui pangad jätkavad laenude väljastamist ning on piisavalt inimesi, kes vajavad paremat elamispinda, ei ole oodata hinnalangust.

Kindlasti ei tõuse hinnad samas tempos kui möödunud aastal. Aasta jooksul püsivad hinnad samal tasemel, pikemas perspektiivis jätkavad tõusujoones.

Õismäe on korteriostjate seas alati väga nõutud piirkond olnud. Tingitud on see linnaosa hästi väljaarenenud infrastruktuurist, kõrgest heakorra tasemest ning suhteliselt uutest korterelamutest võrreldes teiste analoogiliste elurajoonidega.

Linnaosa populaarsust suurendavad veelgi rajatavad teeninduskeskused Paldiski maantee Õismäe-poolses otsas.

Hinnatõus on Õismäel aastaga kuni 5 protsenti.

Õismäe korterite ühe ruutmeetri hind on peaaegu võrdne Eesti keskmise palgaga ning sõltuvalt keskmise palga kõikumisest on samuti kinnisvara hinnad pidevas muutumises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing