Kristina Traks • 30. november 1998 kell 22:00

Talleggi hinnaalandus lööb konkurente

Hinna langetamise põhjuseks on Talleggi soov vähendada linnuliha sissetoomist ja haarata suuremat turuosa kohalikul turul. «Müüme liha maailmaturu hindadega, et vältida selle sisse toomist,» ütles Talleggi juhatuse esimees Ants Käsper. «Ilmselt seab selline otsus raskustesse mitmed teised lihamüüjad.»

Talleggi turuosa kodumaise linnuliha müügis on ettevõtte enda hinnangul 90 protsenti, importliha müügis 35--40 protsenti.

Suurima linnuliha maaletooja ASi Alven kommerts-

direktor Igor Igumenov ütles, et kui Tallegg alandab toodete hinda, peavad ka teised firmad hakkama odavamalt müüma. «Tänastes Talleggi hinnakirjades pole hinnamuutust veel näha, aga kui see tuleb, siis kaalume hinna langetamist,» ütles Igumenov eile.

Tamsalu Terko peadirektor Aadu Jaansoo ütles, et turuliider Talleggi käitumist jälgivad kõik teised linnuliha tootjad. «Kui Tallegg midagi hindadega teeb, tuleb kaasa minna,» ütles ta. Jaansoo lisas, et pole saanud Talleggi hinna langetamise kohta kindlat teadet ja sellepärast ei oska öelda, kas ja kuipalju Tamsalu Terko hindu alandab.

Rakvere lihakombinaadi tütarfirma AS Linnulihatooted esialgu hindu ei alanda.

Eile alandas Tallegg 30 protsendi võrra külmutatud broilerite ja külmutatud broilerifileede hinda.

Käsperi sõnul võib Tallegg madalamate hindadega toodangut müüa kuni pool aastat. Külmutatud broilerite müük annab Käsperi sõnul Talleggi käibest neljandiku. Madalamate hindadega müümine hakkab ettevõttele tooma iga kuu umbes miljon krooni kahjumit.

Kümne kuuga teenis Tallegg 8,4 mln krooni puhaskasumit, kuid aasta lõpuks väheneb see Käsperi ütlusel 6--7 miljonile kroonile.

Talleggi kümne kuu käive oli 235 miljonit krooni, ta on suuruselt Eesti kolmas lihatöötleja.

Hetkel kuum