3. detsember 1998 kell 22:00

Kohus arestis Tartus Anne Soojuse varad

«Anne Soojus on keeldunud linnaga kapitalirendilepingut sõlmimast ning käitub 100 miljoni krooni eest soetatud varaga kui omanik,» ütles linnasekretär Jüri Mölder eile.

Möldri sõnul järgneb varade arestimise otsusele linnavalitsuse hagiavaldus ASi Anne Soojus vastu. «Linn pole kohtult vastust veel saanud, kuid eravestlustes on mulle kinnitatud, et kolmapäevane otsus on meile positiivne,» rääkis Mölder.

Tartu maakohtu esindaja ütles, et linnavalitsuse taotlus varade arestimise kohta rahuldati kolmapäeval. Järgmise sammuna peab linn kuu aja jooksul esitama Anne Soojuse vastu hagiavalduse.

Tartu linnapea Andrus Ansipi sõnul tingis avalduse esitamise Anne Soojuse käibevahendite puudus ja sellest tulenenud kartus, et linna soetatud vara võidakse kuritahtlikult eraomandisse müüa.

«Anne Soojuse üks omanikke Tiit Veeber kinnitas mulle, et ettevõttel sisuliselt käibevahendid puuduvad, mistõttu võib firma nädala jooksul töö lõpetada,» rääkis Ansip.

Tartu linnavalitsus soovib Ansipi sõnul tulevikus kogu soojatootmise erainvestoritele müüa. Praeguseks on oma huvi näidanud Narva elektrijaamade erastamist vahendanud Sthenos Grupp ning mõned välismaised pangad ning investeerimisfirmad.

Tartu linnale kuulub ASist Anne Soojus 50%, 30% omanik on Tartu jõujaam ja 20% kuulub Luunja vallale.

Autor: BNS

Hetkel kuum