Silva Männik • 10. detsember 1998 kell 22:00

ASA Kindlustusel vahetus omanik

ASA Kindlustuse endine väikeosanik Wellfix Investments Ltd on omandanud praeguseks 64,5 protsenti kindlustusseltsi aktsiatest. Samal ajal on AB Kindlustuse Grupi osalus ASA Kindlustuses vähenenud 5 protsendile.

Wellfix Investments on ka AB Kindlustuse Grupi üks omanikke. ASA Kindlustuse uus suuromanik kuulub Leonid Apananski kadunud sõbra Boris Nazarati pärijatele, Zoja ja Alexei Nazaratile. Alexei Nazarat keeldus eile kommenteerimast ASA Kindlustuse aktsiate ostutehingut.

Leonid Apananski väitis eile, et kuna ta oli vahepeal komandeeringus, pole ta ASA Kindlustuse aktsiate ostu- ja müügitehingutega kursis. «See on aktsionäride otsus,» lausus ta.

ASA Kindlustuse viimase börsiteate kohaselt pidi AB Kindlustuse Grupp müüma oma senise 50,5 protsendi suuruse osaluse ASA Kindlustuses ühele Londoni börsi vabaturul noteeritud rahvusvahelisele investeerimis-

firmale. Küsimusele, kas aktsiate müüja on Wellfix Investments, vastas Apananski eile: «Ju vist.»

Välisinvestoriga läbirääkimisi pidav Wellfix Investmentsi esindaja vandeadvokaat Leon Glikman ütles eile, et tal ei ole volitusi ASA Kindlustuse aktsiatega toimunud tehingute põhjuste kommenteerimiseks.

«Wellfix Investments soovis vaid avalikustada, et nad on omandanud eri allikatest ASA Kindlustuse aktsiaid ning tahavad neid veelgi üles osta,» kinnitas Glikman.

Hetkel kuum