ÄP fototoimetus • 11. jaanuar 1999 kell 22:00

Optiva Pank ühendab fondid

Optiva Panga juhatuse liige Kalle Norberg lausus, et pärast fondihalduri õiguste üleminekut Optiva Panga Varahaldusele ühendatakse kolm avatud fondi. Investeerimispanga Varahaldus haldab Investeerimis-

panga kasvufondi ja Talinvesti aktsiafondi. Optiva Panga Varahaldusele kuulub avatud investeerimisfond Centum ja kinnine fond EIF Milleenium, mida haldava ICI Kapitalijuhi aktsiad ostis sügisel Forekspank (nüüdne Optiva Pank).

Kalle Norbergi sõnul peaks firmade ja fondide ühendamine jõudma lõpule veebruaris.

Investeerimispanga Varahalduse juhatuse liige Johann Sulling rääkis, et kuna kahe firma ühendamine on aeganõudev ja keerukas, taotleb ettevõte väärt-

paberiinspektsioonist luba fondihalduri õiguste üleminekuks Optiva Panga Varahaldusele ja Investeerimispanga Varahalduse töötajad lähevad sinna tööle.

Talinvesti aktsiafondi maht on 4,4 mln krooni ja fondi vara hoitakse rahas. Fondi portfellis on kaks Venemaa aktsiat, mis on nullväärtusega alla hinnatud.

Üle 5 mln kroonise fondimahuga Investeerimispanga kasvufondi vahendid on paigutatud põhiliselt võlakirjadesse ja deposiitidesse. Kasvufondiga samaväärse mahuga Centum on klassikaline aktsiaturule investeeriv fond.

Eesti fondituru korrastamise järel tegutseb siinsel turul 10 investeerimisfondi ja kolm rahaturufondi.

Autor: ÄP

Hetkel kuum