25. märts 1999 kell 22:00

Swedfund tõmbub tagasi

«Me arvame, et oleme täitnud oma ülesande Baltimaades paremini toimiva pangasüsteemi ülesehitamisel,» ütles Swedfund Financial Marketsi tegevdirektor Tord Olofsson. 1995. a eraldas Rootsi riik 418 miljonit Eesti krooni Balti pangasüsteemi arendamisse. Selle raha haldamiseks loodi Swedfund Internationali tütarfirma Swedfund Financial Markets.

Eelmisel aastal kandis Swedfund Baltimaade pangakriisi tõttu kahju 47 miljonit Eesti krooni. Hoolimata eelmisel aastal saadud kahjudest, lõpetab Swedfund oma Balti pangandusse tehtud investeeringud kasumiga, kinnitas Tord Olofsson.

Kokku on Swedfund olnud seotud 15 Balti pangaga kas aktsionäri või laenuandjana. Neist kaks panka on pankrotti läinud, need on Läti Komercbanka ja Eesti Maapank. Praegu on Swedfund seotud veel seitsme pangaga, kusjuures põhitähelepanu on pööratud kolmele: Eesti Ühispangale, Läti Unibankale ja Leedu Vilniuse pangale. «Me oleme kaasa aidanud nende kolme panga koostöö tihendamisele, mis ühtlasi on aidanud Rootsi SEBi pangal kõigis neis osanikuks hakata.

Autor: DI

Hetkel kuum