Sirje Niitra • 15. aprill 1999 kell 22:00

Norma alustas aastat edukalt

Selle aasta kolme kuu kasum on üle 2 mln krooni võrra eelmise aasta sama perioodi kasumist suurem. «On läinud nii, nagu planeerisime, ja võib-olla ka natuke paremini, mis tähendab seda, et meie klientidel on hästi läinud,» kommenteeris tulemusi Norma nõukogu esimees Jüri Käo.

Käo kinnitust mööda on Norma toodangu müük toimunud lepingute järgi. Edasise arengu seisukohalt on omanikud seadnud prioriteetseks lääne suuna. Kõik suured investeeringud, mis praegu teoksil, on suunatud efektiivsuse ja konkurentsivõime tõstmiseks lääne autotehastele allhangete tegemisel. «Ehkki usalduse võitmine ei käi nii kiiresti, kui me tahaks, on meiega arvestama hakatud,» märkis Käo.

Ka Norma tegevjuht Peep Siimon kinnitas, et esimene kvartal läks ettevõttel plaanipäraselt. 80% Norma turvavööde toodangust läheb AvtoVazile. Ülejäänust osa AvtoGazile ja väike osa ka läände. Ehkki General Motorsile tegi Norma eelmisel aastal allhanget 50% rohkem kui aasta tagasi, on mahud Siimoni hinnangul ikka veel väikesed. Nimelt eksporditi USA autotootja tarvis mullu 12 mln krooni eest. Norma mullune käive kokku oli aga 480 mln krooni. «Unistaks olukorrast, kus pool meie toodangust läheb lääneriikidesse,» märkis Siimon.

Eilne ASi Norma aktsionäride üldkoosolek otsustas maksta eelmise aasta 47,6 mln suurusest puhaskasumist dividendideks 39,6 mln krooni ehk 3 krooni aktsia kohta.

Tallinna väärtpaberibörsil oli Norma aktsia eile 3,86 protsendiga ainus tõusev aktsia, selle hind peatus 23,3 krooni peal ja müügikäive oli 5,8 miljonit krooni.

Hetkel kuum