ÄP fototoimetus • 21. aprill 1999 kell 22:00

Itaalia liiduga nõus

Telecom Italia tegevdirektor Franco Bernabe asus tugevat partnerit otsima pärast seda, kui kodumaine pisem konkurent Olivetti tegi TI-le 930 miljardi krooni suuruse vaenuliku ostupakkumise. Itaalia valitsus, kellele kuulub ainult 3,4% TI aktsiatest, kuid kellel tänu kuldaktsiale on vetoõigus kõigile TI suurematele tehingutele, toetab Telecom Italia erastamist. Peaminister Massimo D'Alema on teatanud, et Itaalia ja Saksa telekomiliit peab sündima ainult võrdsetel tingimustel, vältimaks Itaalia telekomituru sattumist väliskontrolli alla.

Informeeritud allikate teatel tahavad TI ja DT luua täiesti uue ühisfirma, kus sakslastele kuulub 60% ja itaallastele 40% aktsiatest. Kokkulepe kohaselt hinnatakse TI väärtuseks 100 miljardit eurot ehk 1565 miljardit Eesti krooni, mis teeb 12,6 eurot aktsia kohta ehk 1,1 eurot rohkem, kui oli Olivetti pakkumine.

Itaallaste jaoks on tähtis see, kuidas Saksamaa valitsus kavatseb vähendada oma osalust Deutsche Telekomis, mille aktsiatest kuulub talle praegu 74%. On teada, et DT kavandab suvel 175 miljardi krooni suurust emissiooni, mis on mõeldud osturaha saamiseks. Riik peaks jätkama DT aktsiate müümist tuleval aastal. Esimene aktsiapakk müüdi 1996. a, kui DT viidi börsile.

Osa analüütikuid arvab, et DT-l oleks palju huvitavam koostööd teha Prantsuse telekomiga, sest kahel riigil on pikk ühine piir ja tihe telekommunikatsiooniside. Teised analüütikud jälle rõhutavad, et Itaalia-Saksa telekomiliidu eesmärk on vastu seista USA telekommunikatsioonifirmade ja ka Briti Telecomi agressiivsele rünnakule.

Deutsche Telekomi nõustaja on investeerimispank Goldman Sachs ja Telecom Italia nõustaja Credit Suisse First Boston.

Autor: ÄP

Hetkel kuum