ÄP fototoimetus • 20. mai 1999 kell 22:00

Ruhrgas mitmekesistab hankeid

Ruhrgasi tegevdirektor Friedrich Späth avaldas eilsel pressikonverentsil lootust, et lähiajal kirjutatakse alla lepingule, mille kohaselt Ruhrgas suurendab oma osaluse Gazpromis praeguselt 2,5%lt 4%le. «Põhimõtteliselt oleme me kokku leppinud, praegu käivad vaidlused üksikasjade üle,» kinnitas ta.

Eelmisel aastal Gazpromis ostetud 2,5% aktsiate hind oli 8,8 miljardit Eesti krooni. Späthi sõnul on neli protsenti Ruhrgasile esialgu piisav. Praegu tagab Gazprom Ruhrgasi gaasivajadusest 35%.

Samaaegselt teeb Ruhrgas tõsiseid jõupingutusi, et kujuneda üleeuroopaliseks firmaks. Alates eelmise aasta oktoobrist on Ruhrgasil Interconnectori gaasijuhtme kaudu juurdepääs Briti gaasitarnijatele, kuid ühtlasi saab ta ka ise gaasi Suurbritanniasse tarnida. Tänavu on Ruhrgas suurendanud oma osaluse Interconnectoris kümne protsendini ja omandanud 5,2% brittide Põhjamere Elgin/Franklini leiukohast. Ja alates oktoobrist saab Ruhrgas torujuhtme Europipe 2 kaudu Trolli leiukoha gaasi.

Ruhrgasi juhtkond on teatanud, et firma, millel on osalus maailma 89 ettevõttes, on huvitatud oma tegevuse suurendamisest Norra gaasi- ja naftaleiukohtades ja Norra firmadega Saga, Hydro ja Statoil partnerluse arendamisest, kui Norra valitsus sellega nõustub. «

Autor: ÄP

Hetkel kuum