Sulev Oll • 15. juuli 1999 kell 22:00

Fiati uus sajand algab Puntoga

Fiat esitles oma sajandal sünnipäeval Torinos uut Puntot, mis jõuab Eestisse selle aasta lõpus.

Uus Punto erineb eelkäijast nii välimuse kui tehnilise lahenduse osas. Suured muutused on toimunud masina vedrustuses, väline disain meenutab mõneti Ford Focuse kandilisi lahendusi.

Auto sisedisainil ei ole itaallased olnud küll nii originaalsed kui Focuse disainerid, kuid vahe eelkäijaga on siiski täiesti silmatorkav. Samuti on uus Punto oma eelkäijast suurem, tõsi küll, vaid mõni sentimeeter igas suunas.

Uus Punto läheb ajalukku sellega, et on esimene uue logoga Fiat. Senise kitsaste kaldkriipsude rea asemel hakkab uuel sajandil ilutsema Fiatide ninaesisel ümmargune logo.

ASi Itaalia Auto juhatuse esimees Mart Kongo ei osanud öelda täpset kuupäeva, millal uus Punto Eestisse jõuab, kuid kõigi eelduste kohaselt mitte enne novembrit-detsembrit.

Ehkki hinnast pole Kongo sõnul veel juttu olnud, avaldas ta lootust, et uus mudel lööb Eesti turul paremini läbi kui praegune.

«Euroopas on Punto väga populaarne, meil on millegipärast enimostetud Fiat Brava,» lausus Kongo. Ta lisas, et eelmisel aastal, kui majandusolukord oli Eestis parem, müüdi Fiati mudelitest kõige rohkem Mareasid.

Hetkel kuum