12. august 1999 kell 22:00

Kallase asutus ei toeta tax-free ajapikendust

«Kuna valitsuse seisukoht on mitte taotleda ajapikendust, siis ei saa ka ministeerium muul seisukohal olla,» ütles rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonnajuhataja asetäitja Lemmi Oro.

Jürgenson väljendas toetust maksuvaba kaubanduse suhtes ajapikenduse rakendamisele eilsel kohtumisel Silja Line OY omanikfirma Neptun Maritime'i enamusaktsiate omaniku Sea Containers Ltd presidendi ja omaniku James B. Sherwoodiga.

Jürgensoni sõnul tooks tax-free üleminekuperiood Euroopa Liiduga liitudes Eestile investeeringuid infrastruktuuri arendamiseks ning hoiaks ära järsud tagasilöögid turismisfääris.

Oro hinnangul on Eestil ajapikendust niigi vähemalt neli aastat kuni 1. jaanuarini 2003, mil valitsus on lubanud Euroopa Liiduga liitumiseks valmis olla.

«Samas pole mingit kinnitust, et Eesti 2003. aastal Euroopa Liitu kutsutakse,» lisas ta. «Seega võib tax-free kaubandus veel jätkuda.»

Oro sõnul pole maksuvaba kaubanduse suhtes ajapikenduse taotlemise peamine pooldaja AS Hansatee esitanud konkreetseid andmeid, mida tax-free kaotamine kaasa tooks.

«Samuti ei anna meid võrrelda Ahvenamaaga, millel on Euroopa Liidus eristaatus,» lausus Oro.

Ka Eesti välisministeerium kinnitas kolmapäeval, et Eesti ei hakka Euroopa Liidu (EL) ühinemisläbirääkimistel taotlema tax-free kaubanduse kaotamisele ajapikendust.

«Kuna Euroopa Liidu enda liikmesriigid ei jõudnud tax-free kaotamise pikendamise suhtes konsensusele, on raske oodata taolist järeleandmist läbirääkivale riigile,» ütles välisministeeriumi pressisekretär Taavi Toom.

Autor: BNS

Hetkel kuum