23. september 1999 kell 22:00

Eesti geoloogiakeskuse spetsialistid viivad Eestis läbi salajasi uuringuid teemantide leidumise võimalikkuse kohta. Kohalikud geoloogid jätkavad Leningradi geoloogide tööd, kes leidsid mitme aasta jooksul ligi 400 kimberliidilõhede ilmingut. Paiknevad need Mustvee--Pärnu joonest allpool. Kimberliit on mineraalühend, millest üldjuhul teemante leitakse.

Soome jaoks on tõsine oht, et Eesti põllumajandustooted vallutavad Soome turu viimase liitumisel Euroopa Liiduga, teatas tuntud vastasseisja Soome ühinemisele ELiga Esko Seppänen. Tema sõnul sai Eesti põhjendamatult soodsa vabakaubanduslepingu, mille koostamisel ei võetud arvesse Soome seisukohti.

Pikemat aega ringleb riigikogus õiguskaitsekomisjoni esitatud korruptsioonivastase seaduse eelnõu. Selle menetlus venib, kuna riigikogu on koormatud tähtajaliste seaduste vastuvõtmisega. Komisjoni esimees Jüri Adams peab veel hädavajalikuks riigi vara kasutamist reguleeriva seaduse ja riigihangete seaduse vastuvõtmist. Adams loodab, et seaduseelnõud saavad aasta jooksul seadusteks. Seni tuleb riigiametnike korruptiivsust mõõta südametunnistusega, mis on teatavasti väga veniv mõõdupuu.

Põllumajandusminister Jaan Leetsari sõnul on Eestis põllumajandusreform 95% ulatuses lõpetatud. Täielikku lõppu lükkavad edasi endiste kolhooside ja sovhooside suured riigivõlad.

Hetkel kuum