ÄP fototoimetus • 6 detsember 1999

L'Oréali omanik Euroopa rikkaim

Ajakirja EuroBusiness andmetel on tema isiklik vara 14,3 miljardit eurot ehk 223,8 miljardit Eesti krooni. Teisel kohal on 11,2 miljardi euro suuruse isikliku varaga Theo Albrecht, kes on üks Saksa kaubamajadevõrgu Aldi loojaid. Paistab, et suur vara ei ole Albrechti õnnelikuks teinud, sest juba 21 aastat elab ta eraklikult avalikkuse eest varjul, kartes inimröövi ohvriks sattuda, kirjutab EuroBusiness.

Suurim hulk -- 45 -- Euroopa miljardäre elab Saksamaal, Prantsusmaal on neid 25, Suurbritannias 22, ?veitsis 18 ja Itaalias 16. Austriasse mahub ära üks miljardär.

Prantsusmaa rikkaim 9,2 miljardi euroga on Francois Pinault, kellele kuulub Pinault-Printemps-Redoute'i grupp, mille kontrolli all on kaubamajad, oksjonifirma Cristie's ning moefirmad Yves Saint Laurent ja Gucci. Pinault'l on kombeks uhkustada sellega, et tema ainsaks ametlikult hangitud tunnistuseks on autojuhiluba.

Miljardäride seltskonnas noorim on 13aastane Allegra Versace, kes on 1997. a mõrvatud moekunstnik Gianni Versace'i sugulane ja kelle vara hinnatakse 1,85 mld eurole.

Ajalehepoisist miljonäriks legendi esindab rikkaimate seas Briti kinnisvaraärimees Paul Raymond, kes alustas oma praeguse 2,4 miljardi euro suurusele varale alusepanemist kurikuulsas Londoni Soho linnajaos nõudepesijana. Tollal oli tema päevateenistuseks üks naelsterling.

Kroonitud peadest on Euroopa rikkaim Liechtensteini prints Hans-Adam 4,73 miljardi euroga, talle järgneb Suurbritannia kuninganna Elizabeth 3,11 miljardiga. Kuninglike perekondade esindajaid on miljardäride seas ainult kuus, meediaärimehi mahub sinna 13 ja rahandustegelasi 22.

480 miljoni euro suurune varandus on kahel tuntud eurooplasel -- autovõidusõitja Michael Schumacheril ning Hispaania lauljal Julio Iglesiasel.

Autor: ÄP

Hetkel kuum