Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
IT-valdkond edukas
2000. aasta vea ootel muutusid IT-spetsialistid firmajuhtide silmis senisest olulisemaks ning paljude infotehnoloogiaspetsialistide (eelkõige süsteemiadministraatorite) palk tõusis.
Saavutatud palgatase on jäänud püsima ka pärast aastatuhandevahetust. Parimate süsteemiadministraatorite palk ulatub 25 000?30 000 kroonini.
IT-spetsialistide palgatase on küll mõnevõrra kõrgem teiste valdkondade spetsialistide omast, kuid IT-firmade ülejäänud ametikohtade (nt pearaamatupidaja) töötasu ei erine ametikoha üldisest palgaskaalast. IT-spetsialistidele on sageli kõrgest palgast tähtsam töö innovaatilisus ja võimalus oma suutlikkust näidata.
Elukutset valivate noorte seas on IT-valdkond üks eelistatumaid. Kiiremini arenevatest firmadest on suur osa seotud ka infotehnoloogia või telekommunikatsiooniga. Üha rohkem seonduvad meie igapäevased tegemised internetipõhiste lahendustega (sh e-äri, suhtlemine, info hankimine).
Nii infotehnoloogia kui ka telekommunikatsiooni valdkonna spetsialiste on Eestis lähema kümne aasta jooksul senisest oluliselt rohkem vaja ja niipea pole loota, et IT-spetsialiste hakkaks üle jääma. Neis kiirelt arenevates valdkondades võib huvipakkuvat tööd leida ka süsteemianalüütik ja projektijuhtimist valdav spetsialist.
Et riigiametid või elutähtsate teenuste osutajad pakuvad küberkurjategijatele huvi ei üllata kedagi. Tõsiasi, et igapäevaselt rünnatakse ka väikeettevõtteid tuleb ilmselt paljudele uudisena – sageli ka neile endile.