Ülo Toomsalu • 28. aprill 2000 kell 6:25

Lea Veelma peidab Tiit Sinissaart

Vastselt ringhäälingunõukogu juhiks valitud Tiit Sinissaar viibib abikaasa väitel südame pärast haiglas, kuid raviasutused seda ei kinnita, kirjutab Sõnumileht.

'Keegi ei tea täpselt, kus ta on,' ütles ringhäälingunõukogu (RHN) keskerakondlasest aseesimees Peeter Kreitzberg. Kui 20. aprilli RHNi koosolekul valiti Isamaaliidu fraktsiooni esimees Tiit Sinissaar (53) RHNi esimeheks, siis järgmiseks koosolekuks 24. aprillil jäi Sinissaar ootamatult haigeks.

'Sain kolm tundi enne teist istungit Isamaaliidu fraktsioonist teada, et ta naine kutsus arsti ja Sinissaar viidi haiglasse,' rääkis Kreitzberg, kel tuli endal koosolekut juhtida. 'Ükski nõukogu liige ei teadnud, mis Sinissaarega tegelikult lahti on,' rääkis Kreitzberg. 'Kummaline, et Sinissaar ise koosolekule tulemata jätmisest ei teatanud.'

RHNi liige Villu Reiljan meenutas, et Sinissaar sattus haiglasse ka vahetult enne esimest RHNi koosolekut. 'Siis sai ta koosolekuks haiglast välja, et saaksime ta esimeheks valida,' märkis Reiljan.

'Aga miks see teid huvitab,' ei suutnud Isamaaliidu fraktsiooni nõunik Ann Räämet huvi Sinissaare vastu mõista. Ta avaldas soovi, et ajakirjandus seda teemat ei kajastaks.

Räämeti sõnul tegid süda ja vereringe Sinissaarele viimasel ajal pidevalt muret. Viimasest haigestumisest teavitas fraktsiooni Sinissaare abikaasa Lea Veelma. Räämet keeldus ütlemast, missuguses haiglas Sinissaar viibib: 'Ei taha, et teda tülitatakse.'

Tiit Sinissaare abikaasa Lea Veelma keeldus samuti avaldamast, kus haiglas abikaasa viibib.

Kõik eile läbi helistatud Tallinna, Keila ja ka Tartu haiglad teatasid, et Sinissaart ei ole nende raviasutusse kirja pandud. Lea Veelma ütles selle tõsiasja peale: 'Proovige Helsingisse.' Siis lõpetas ta kõne.

RHNi nõunik Merike Villard ei teadnud muud, kui et Sinissaar sattus haiglasse. 'Eile oli ta mobiiltelefon välja lülitatud,' sõnas Villard. 'Siiani ei ole Sinissaare kohta nõukogule teavet laekunud.'

Eile levinud kuulduste järgi võib Tiit Sinissaar kehva tervise pärast loobuda nii RHNi juhi kui ka Isamaaliidu fraktsiooni esimehe kohast.

Sõnumilehe teada on Sinissaarele meeldinud napsu võtta. 'Olen kuulnud küll seda kange vedeliku versiooni,' kinnitas RHNi liige Villu Reiljan.

Paar päeva enne Sinissaare väidetavat haigeksjäämist, 22. aprillil pidas isamaalasest peaminister Mart Laar 40. sünnipäeva, kus tarbiti ohtrasti vägijooke. Sünnipäeval käis ka Sinissaar koos abikaasaga.

Hetkel kuum