Vattenfall loobus Leedus

?Vattenfalli otsuse määras kohalike võimude kindla seisukoha puudumine, samas kui firma finantsseis järjest halvenes,? ütles Leedu majandusminister Valentinas Milaknis.

Vattenfall võitis läinud aastal Kauno Energija 15aastase rendilepingu konkursi, mis sisaldas ka 100 miljoni dollari eest investeeringuid koos EBRDga.

Läbirääkimised lepingu sõlmimiseks jooksid ummikusse pärast kohalike omavalitsuste valimisi selle aasta märtsis, kui Kaunase linnapeaks sai Vytautas Sustauskas, kelle valimisplatvorm tugines vastuseisul Vattenfalli projektile. Rootsi firma investeering oleks kaasa toonud soojatariifide tõusu ning koondamised.

90 Kaunase omavalitsusele kuuluv Kauna Energija sai mullu 41 miljonit litti kahjumit, firma võlad ulatuvad 300 miljoni litini.

Vattenfall teatas oma avalduses, et keskendub edaspidi muudele projektidele Kesk- ja Ida-Euroopas. Hiljuti laiendas firma oma tegevust Poolas, omandades 55 Varssavi peamisest energiatootjast ning ilmutades huvi riigi suurima jaotusfirma erastamise vastu.

Vattenfall on suurim erainvestor Lietuvos Energijas, mille valitsus tahab restruktureerida eraldi tootmis-, jaotus- ja ülekandeüksuseks.

?Arvestades soojasektori projektidega seotud poliitilisi ja sotsiaalseid pingeid keskendub Vattenfall Leedus edaspidi elektrienergia jaotusvõrkudele,? teatas firma oma avalduses.

Autor: REUTERS

Hetkel kuum