Ülo Toomsalu • 29. mai 2000 kell 6:08

Kaugekõne valimine muutub

Teede- ja sideministeerium muudab 1. augustist nõukogude ajast pärinevat kaugekõne valimise korda, edaspidi tuleb helistamisel senise 82 asemel valida 0, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kohaliku kaugekõne valimine muutub järk-järgult sarnaseks Euroopa riikides kasutatava süsteemiga.

Välismaale helistamisel tuleb ette valida vaid 00.

'Riigisiseste Eesti Telefoni suunakoodidega (näiteks 47 Haapsalu - toim) lähema ühe-kahe aasta jooksul midagi olulist ei juhtu,' kinnitas teede- ja sideministeeriumi nõunik Ants Litvinov.

Ainus lähiaja muudatus võib tulla Ida-Virumaale helistamisel. Ida-Virumaa, Sillamäe ja Narva telefonidel on praegu erinevad suunakoodid ning ministeeriumil on kavas kehtestada kogu Ida-Virumaal ühine suunakood.

Ministeeriumi plaanide kohaselt muutub augustis ka mobiiltelefoninumbri valimine, sest ka seal kaob numbri eest 2. 'Mobiiltelefonide numbrid hakkavad tulevikus 5-ga,' ütles Litvinov.

Eestist mobiiltelefonile helistades tuleb 5-ga algava mobiilioperaatori tunnuse ette valida 0.

Uue numeratsiooniplaani tõttu peavad kõik need mobiiliomanikud, kes on telefoni või SIM-kaardi mälusse talletanud numbrid ilma Eesti riigi koodita +372, asendama neis esimese numbrikoha 2 nulliga.

Välisriigist Eesti mobiiltelefonidele helistamise kord jääb endiseks.

Kava kohaselt saavad Eesti Telefon ning tema konkurendid 1. novembrist endale nn võrgutunnused. Need tuleb valida juhul, kui inimene helistab ühe operaatori võrgust teise või võtab välisriigist kõne Eestisse.

Hetkel kuum