Jaga lugu:

Ericsson pani investorid muretsema

Reedel oli maailma aktsiaturgudel üks neist harukordsetest päevadest, kus sündmused said alguse Euroopast ja USA aktsiaturud liikusid toimunu järgi.

Rootsi suur telekomifirma Ericsson teatas reede hommikul turgudele oma II kvartali majandustulemused ? I kvartali müügikäive kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 34% ja kasum ligi neli korda.

Aktsia hind läks pärast uudise avaldamist aga vabalangusse, lõpetades börsipäeva 11%ga miinuses, 182,5 Rootsi krooni tasemel.

Ootamatu reaktsiooni taga oli koos majandustulemustega välja käidud hoiatus järgmise ehk III kvartali majandustulemuste osas.

Stockholmi börsi üldindeks, milles Ericsson omab ca 40protsendist osakaalu, kukkus reedel 4,38%.

Helsingi börs reageeris naabrite juhtaktsia sukeldumisele üllatavalt rahulikult, kusjuures Ericssoni peamise konkurendi Nokia aktsia kaotas päevaga väärtusest vaid 1,2%. Hexi indeks langes päevaga 1,1%.

Küll sai oma nahal tunda Ericssoni teate mõju Elcoteq, kes toodab laias valikus komponente Ericssoni toodetele. Elcoteqi aktsia kukkus reedel Helsingis 12,4%.

Ericssonile sarnase hoiatusega tuli välja ka teine nii Ühendriikides kui ka Euroopas tegutsev tehnoloogiatootja Agilent Technologies, tekitades nii murelaine kogu sektori ettevõtete osas.

Niigi õrna tehnoloogiasektorit tabanud hoiatused muutsid loomulikult kogu turu närviliseks ja USA tehnoloogiaaktsiaid koondav Nasdaqi indeks kaotas reedese päevaga oma väärtusest 2,15%. Traditsioonilist majandust hõlmav Dow kukkus 1,02%.

Jaga lugu:
Hetkel kuum