Ülo Toomsalu • 2. oktoober 2000 kell 6:49

Pärnus tõuseb bussipileti hind

Kütuse kallinemisega sundseisu sattunud vedajafirmad peavad piletihindu tõstma, 5. oktoobrist teeb seda maaliinidel Pärnu bussipark, kirjutab Pärnu Postimees.

'Maaliinide kütusekulu on suurenenud kuus 200 000 krooni võrra,' täpsustas AS Pärnu ATP kommertsdirektor Andrus Kärpuk.

Suureneva kahjumi vältimiseks esitas bussipark Pärnu maavalitsusele taotluse, mille alusel tõusevad eelolevast neljapäevast maakonnasisestel liinidel piletihinnad viiendiku võrra.

Pärnu maavalitsus tellib reisijatevedu Pärnu bussipargilt 25, osaühingult Skorpion P.J. seitsmel ja Vändra Karult ühel bussiliinil. Maavalitsuse majandusosakonna juhataja Raivo Kukk rääkis, et ühtegi bussiliini ei saa sulgeda, sest need on seotud laste kooliskäimisega.

Kuke jutu järgi kavatsetakse liine hõrendada. Selleks on tarvis põhjalikku ülevaadet, mis päevadel ja millisest peatusest milliseni enim või vähem sõidetakse.

OÜ Skorpion P.J. ekspluatatsiooniosakonna juhataja Aavo Sirel kinnitas reedel, et nad teevad maavalitsusele taotluse tõsta tariife viiendiku võrra.

OÜ Vändra Karu ei ole piletihinna muutmise taotlust veel teinud. 'Praeguse piletihinnaga me välja ei tule, aga kütusehinna tõus ei ole ka veel lõplik,' märkis osaühingu juhataja Eduard Novikov.

Pärnu linnavalitsus soovib linnabusside piletihinda tõsta 1. novembrist.

Hetkel kuum