1. november 2000 kell 22:00

Helsingin Sanomat: Venemaa laevastiku ülema Vladimir Kurojedovi arvates ei sobi USA laevade viibimine Läänemerel kokku usalduse, sõpruse ja julgeoleku süvendamisega. USA sellelaadne tegevus on kvalifitseeritav kui ?välismaine sõjaline kohalolek?, mille laiendamist Läänemerel peab laevastikuadmiral Kurojedov halvaks vastuseks Venemaa stabiilsustaotlustele. USA mõju eemaldamine sellest piirkonnast võimaldaks Venemaal alandada oma sõjalise jõu teiste Läänemere riikide tasemele, ütles admiral.

Dagens Nyheter: Inglise kanalis Cherbourg?i lähedal põhja läinud Itaalia tanker Ievoli Sun, mille pardal on 6000 tonni ülimürgiseid kemikaale, on taaselustanud Prantsusmaa lääneranniku elanikes õudusmälestusi ja pannud Prantsuse valitsuse aktiivselt tegutsema. Alles aasta tagasi uppus sama koha lähedal Malta lipu all sõitnud naftatanker Erika, mille naftasaaste andis tõsise hoobi selle kandi kalandusele ja turismile.

Seni ei ole teateid mürkide lekke kohta, kuid laeval oleva 3900 tonni toksilise stürooli sattumine vette tähendaks keskkonnakatastroofi. Cherbourg?i päästetöid juhtima saabunud Prantsusmaa transpordiminister Jean-Claude Gayssot rõhutas, et käesolev intsident rõhutab hädavajadust kehtestada rahvusvahelistel merevedudel märksa karmimad turvanõuded.

Dagens Industri: Sellest peale, kui Helen Clarki juhitav tööerakondlik valitsus tuli võimule aasta tagasi, on Uus-Meremaalt lahkunud Austraaliasse, USAsse ja Singapuri 70 000 helget pead. Clarki valitsus otsustas kaitsta vaesemat rahvastikku, kes oli kannatada saanud riigis kaks aastakümmet kestnud radikaalsetes reformides, ja kehtestas rikkamatele kõrgemad maksud, kaotas tudengite õppelaenusoodustused ja kehtestas ametiühingusõbralikumad tööseadused. Peale noorte on riigist hakanud lahkuma ka kapital ja rahvusvahelised investorid, kelle arvates vanamoodsal vasakvalitsusel puudub selge arenguplaan.

Hetkel kuum