Kaivo Kopli • 6. november 2000 kell 10:48

Digitaalallkirja seaduse jõustumise päeval digiallkirja veel anda ei saa

Riigiasutuste ettevalmistused digitaalallkirja seaduse jõustumiseks on kulgenud hästi, ent seaduse jõustumise päeval 15. detsembril ei saa veel keegi ühelegi dokumendile digitaalset allkirja anda.

Teede- ja sideministeeriumi riigi infosüsteemide osakonna juhataja Arvo Otti kinnitusel käivitub 15.detsembril alles sertifitseerimisregister, mis praegu on projekteerimisjärgus. Registri eesmärgiks on sertifitseerimisteenuse pakkujad registreerida, register ise sertifitseerimisega ei tegele.

Kuna enne registri käivitumist keegi sertifitseerimisteenust pakkuda ei saa, pole inimestel võimalik saada digitaalallkirja andmiseks vajalikku sertifikaati. Enne vastava teenusepakkuja turule tulekut on vaja seda firmat veel auditeerida, milleks ette nähtud kord on kehtestatud teede- ja sideministri määrusega.

Digitaalallkiri on pangakaardi PIN-koodile sarnane numbrite kombinatsioon, mis annab selle omanikule võimaluse allkirjastada ükskõik milliseid dokumente internetis. See peaks hoogustama e-kaubandust, niisamuti oleks võimalik allkirjastada pangalaenu lepingut ilma kontorisse minemata.

Hetkel kuum