Indrek Kald • 15. november 2000 kell 22:00

Mobiili asukoha määramine tasuliseks

Saates mobiiltelefonilt EMT lühinumbrile 888 tekst sisuga ?locate?, vabalt valitud parool ja oma mobiili number, siis saate mõne hetke pärast internetist kaardilt vaadata, kus telefon asub. Selleks sisestage leheküljele www.locategsm.com mobiili number ja parool. Kaardile kuvatava ringi keskel asubki otsitav telefon. Teenust saab asutada ka teiste isikute enese asukohast teavitamiseks. Sel juhul tuleb sisestada SMSis sõna ?locate? ja parooli järel e-posti aadress, kuhu teatatakse, et eeltoodud internetilehelt saab salasõnaga vastava telefoni asukoha teada.

Asukoht on vaadatav vaid SMSi saatmise hetke seisuga, telefoni liikumise reaalajas jälgimist veel teostada ei saa. Samuti tuleb uuest asukohast teavitamiseks muuta parooli. Mitut e-kirja ega mobiilinumbrit ei saa adressaadiks panna, vaid need tuleb sisestada ja oma asukoha teated saata ükshaaval. Kahe nädala pärast tuleb teenuse igakordse kasutamise eest maksta üheksa krooni.

Asukoha määramise teenus on nüüd avatud ka WAP-telefonide kasutajatele. Vastusena kuvatakse kaart otsitava mobiili asukohaga otse telefoni ekraanile. Osade telefonide (näiteks Ericsson R320s) puhul piisab asukohaga kaardipildi vaatamiseks kui klikkida otse SMS-sõnumis toodud interneti aadressile. Kui seda võimalust pole, tuleb WAP-telefonis avada aadress locategsm.com/wap ja sisestada sõbra mobiiltelefoni number ning tema saadetud parool.

Teenus töötab nii lepingulistele klientidele kui kõnekaardi kasutajatele. Lisaks saab mobiilse positsioneerimise süsteemi abil määrata hädaabinumbrile 112 helistanud mobiili asukohta, samuti võib iga EMT klient küsida SMS-sõnumi abil lähimaid pangaautomaate.

Hetkel kuum