Inno Tähismaa • 27. november 2000 kell 9:45

Riigikogu aseesimees täna Virkebaul külas

Riigikogu aseesimees Siiri Oviir külastab täna Kreenholmi Valduse ASi Narvas, et kontrollida, kas avastatud puudujäägid on likvideeritud, teatas Oviiri esindaja.

Oviir on Narvas Kreenholmi Valduse peadirektor Meelis Virkebau ametlikul palvel, kuna 28. septembril Kreenholmiga tutvunud Oviir kirjeldas töötingimusi Kreenholmis

tervistkahjustavatena.

Ajakirjandusele antud intervjuudes nentis Oviir, et müra, vibratsioon ja tolm on olulised faktorid, mis halvendavad naiste tervist. Ta märkis, et keskmine haiguspäevade arv manufaktuuri töötajatel on 13,22, mis on üpris suur.

Oviiri sõnul on investeeringud ettevõttesse suhteliselt tagasihoidlikud. Enamus masinaid ja seadmeid on toodud Rootsi emaettevõttest, mida seal enam ei kasutata. Tekstiiliettevõttes on kaheksatunnine vahetus väga pingeline, töötajad käivad vahetuse jooksul ligi 30 kilomeetrit, neil puuduvad kaasaegsed puhketingimused. Keskmine brutopalk on ligi 3000 krooni kuus.

Tänasel kohtumisel loodab Oviir leida probleemidel lahendusi. Pärast läbirääkimisi kohtub Siiri Oviir Kreenholmi ametiühingute komitee liikmetega ning selle juhtidega.

Hetkel kuum