Tõnis Oja • 18. detsember 2000 kell 22:00

Euro kerkis üle 0,90 dollari taseme

Euro kurss kerkis eile esmakordselt viimase kolme kuu jooksul ülespoole 0,90 dollari taset 0,9015 dollarini, mis teeb USD kursiks 17,36 krooni. Pärastlõunal andis Euroopa ühisraha veidi järele, sest oodati aktsiaturgude hinnarallit Wall Streetil, mis andis hea põhjuse kasumivõtmiseks.

Täna toimub USA Föderaalreservi vabaturukomitee istung, mille otsusest sõltub finantsturgude, sealhulgas ka dollari kursi käitumine. Üldise arvamuse kohaselt jätab USA keskpank seekord intressimäärad muutmata. Palju oleneb aga sellest, missuguseks jääb keskpanga majanduspoliitiline seisukoht. Kui viimane muudetakse neutraalseks (seni oli keskpanga seisukoht jäik) on oodata aktsiahindade tõusu, mis suurendab nõudlust dollarite järele. Kui seisukohta aga ei muudeta (mis arvestades Fedi juhi Alan Greenspani varasemaid sõnavõtte on vähetõenäoline), siis langus Wall Streetil jätkub ning euro kursil on tõusupotentsiaali küllaga.

Eesti Pank fikseeris eile dollari kursiks 17,42679 krooni.

Jaapani keskpank alandas esmakordselt pärast 1998. aasta juulit riigi majanduse väljavaadet, mistõttu jeeni kurss langes 112,73 USD/JPYni.

Hetkel kuum