21. detsember 2000 kell 22:00

Finnair asutab Eestis firma

Edaspidi hakkab firma lendama ka Euroopa Liidu riikidesse ja Skandinaaviamaadesse.

Finnair on Eestis andnud sisse taotluse uuele firmale lennulitsentsi saamiseks, lootes saada litsentsi järgmise aasta jaanuaris või veebruaris.

Finnair loodab kaasata projekti ka Eesti investorid.

Finnair ei teatanud, millal firma kavatseb lende alustada, tehniliselt on see võimalik järgmisel suvel.

Finnairi pressiesindaja Christer Haglund ütles, et Finnair järgib laienemisel Eestisse Soome firmade üldist trendi. ?Oma osa on selles ka Eesti tulevasel Euroopa Liidu liikmelisusel ja õhuliikluse regulatsioonide liberaliseerumisel,? rääkis Haglund.

Haglundi kinnitusel on Aero Airlinesi asutamine vaid Finnairi tegevuse laiendamine ning samal ajal jätkab lennufirma senist tegevust ja tegevuse laiendamist ka Soomes.

Haglundi sõnul on veel vara rääkida võimalikest Eesti investoritest ja sellest, kas need investorid peaks olema lennundusega seotud firmad või siis finantsinvestorid.

Alguses kavatseb Aero Airlines lendama hakata 66kohaliste propellerlennukitega ATR-72, seda tüüpi lennukeid on Finnairil praegu üheksa. ?Me pole veel teinud mingit otsust kasutatavate lennukite arvu suhtes,? märkis Haglund.

Mõningane täpsem info võimalike investorite ning ka lennukite hankimise ja nende arvuga seotud küsimuste osas on Haglundi hinnangul olemas tõenäoliselt siis, kui Finnair on ametivõimudelt saanud vajalikud litsentsid.

Finnair asutati 1923. aastal. Siis kandis firma nime Aero OY. Firma alustas lennutegevust 1924. aastal 20. märtsil Junkers F13-ga Helsingi ja Tallinna vahel.

Autor: BNS

Hetkel kuum