Suuromanik viib Fakto börsilt

ÄP 17. jaanuar 2001, 00:00

?Plaanime teha taotluse börsil aktsia noteerimise lõpetamiseks lähiajal,? ütles ASi Fakto nõukogu esimees Leho Siimsen.

Siimsenile kuuluvale Autoinvesteeringute OÜ-le müüdi 22,7kroonise aktsiahinnaga 8. jaanuaril lõppenud ostupakkumise käigus vaid 10 399 Fakto aktsiat ehk vaid 2,39 protsenti pakkumise objektiks olnud aktsiatest.

?Oleme tulemustega igati rahul,? ütles Fakto suuromanik Leho Siimsen. Ülevõtmispakkumise tegemisel ootasime selle vastuvõtmist 23 587 aktsia omanikult, tänaseks on tagasi ostetud 16 232 aktsiat, selgitas Siimsen.

?Igaüks sai otsustada, kas panustab tulevikus makstavatele dividendidele või müüb aktsiad ära,? lausus Siimsen.

Siimsen märkis, et investorid saavad aktsiaid soovi korral müüa ka edaspidi.

Siimsen ütles enne ostupakkumise tegemist, et börsilt lahkumine on asjade loogiline käik, sest Fakto aktsia ei ole investoritele atraktiivne olnud.

Varem on Siimsen öelnud BNSile, et pärast börsil noteerimise lõpetamist on Faktol kavas olemasoleva aktsionärideringiga jätkata ja välisinvestorit mitte kaasata. Küll on aga plaanis teha kontserni juhtimises struktuurilisi muutusi.

Faktol on 65protsendiline osalus ASis Nissan Balti ja täisosalus ASis Itaalia Auto ja OÜs Nempe.

Eilse seisuga kuulub Autoinvesteeringutele ja Leho Siimsenile Faktost 74,6 protsenti. 11 ettevõtte asutajaliikmele, kes on kokku leppinud, et nad aktsiaid ei müü, kuulub ligi neljandik firmast.

Ülevõtmispakkumine oli tingitud sellest, et 20.11. 2000 ostis Autoinvesteeringute OÜ Optiva Pangalt 46% Fakto aktsiatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing