Erik Samel • 16. jaanuar 2001 kell 11:07

Tallinna Kesklinna Valitsus kinkis J. Pitka monumendile aluse

Täna andis Tallinna Kesklinna Valitsus Kaitseliidu Harju Malevale Johan Pitka monumendi püstitamiseks üle kaks graniittahukat, mis varem olid kasutuses Hans Pöögelmanni monumendi alustena, teatas Kesklinna Valitsuse nõunik Erki Varma.

Tahukad on neljast küljest poleeritud punase-mustakirjust kohalikust graniidist ja nende hind tänase turuväärtuse järgi on ca 37 tuhat krooni.

Graniittahukad anti Kaitseliidule üle sihtotstarbeliselt admiral Johan Pitka langemispaigale Harjumaale Kõue valda, Alasi külla, Jaagu tallu Piksemäele püstitatava monumendi aluseks.

Kesklinna vanem Siim Kiisler hindas Kaitseliidu algatust suurepäraseks. Tema sõnul on tore, et Kaitseliit püstitab monumendi Eesti rahva tõelisele suurmehele.

Pitka monument hakkab kandma nime ?Viimne verstapost? ja koosneb ausamba graniitalusest ning graniidist verstapostist, mis sellele kinnitatakse, lisaks on vastavasisuline metalltahvel.

Hans Pöögelmanni monument (autorid A. Vomm ja A. Alas) valmis 1961. aastal ja asus praeguse välisministeeriumi taguses pargis. 1992. aasta juulis võeti monumendi pronksosa maha ja see on hoiustatud. Graniitalus asetses pargis kuni 2000. a kevadeni.

Hetkel kuum