Uus alternatiiv kipsplaadile

Heli Lehtsaar 31. jaanuar 2001, 00:00

Huntonit-plaate saab kasutada nii lagede kui seinte viimistlemiseks kuivades ruumides. Vannituppa ja mujale, kus on otsene kokkupuude veega, see plaat ei sobi.

Tarindina kinnitatakse plaadid konstruktsiooni metall- või puitsõrestikule, kuid vajadusel saab neid paigaldada ka otse seinale või lakke. Paigaldus tehakse kruvide või naeltega ning plaatidel on kaldservadega ?täispunnlaua? tüüpi sulundliited kinnitusnaelte ja -kruvide varjamiseks.

Kuna paigaldamine võtab palju vähem aega kui kipsplaadi puhul ja ei vaja täiendavaid kulutusi pahtlile, teibile ega värvidele, viib see Huntoniti lõppkokkuvõttes kipsplaadiga sarnasesse hinnaklassi, hoolimata kõrgemast ostuhinnast.

Standardne lihtplaat on valge ja töötlemata pinnaga. Ülejäänud liikidel on aga erineva reljeefsusega puitu või riiet imiteeriv pind, mis on kaetud neljakihilise värviga. Värvivalikus on saada halli, rohelist, kollast, sinist ja punast ning plaati saab ka ise üle värvida.

Plaadi pind on pestav ning ei karda kriimustamist. Samuti võib vahetult plaadi sisse keeratud kruvile rakendada suuri koormusi, plaati seejuures kahjustamata.

Huntonit-plaatide standardlaiused on 60 ja 120 cm, pikkus 120 cm kuni 274 cm. Plaadi paksus on 11 mm.

Huntoniti näol on tegemist täiesti loodusliku tootega. See valmistatakse naturaalsest puidust, mis särvitakse puidukiududeks. Puidu loodusliku sidusaine ligniini abil formeeritakse kiududest pudrutaoline mass ja pressitakse see 11 mm paksuseks puitkiudplaadiks.

Huntonit-plaat on registreeritud ka Eesti Tervisekaitseinspektsioonis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing