Aktsiate ost ja müük tänasest odavam

Kaja Koovit 01. veebruar 2001, 00:00

Hansapank langetab tänasest tehingu miinimumtasu hanza.netis 85 kroonile senise 125 asemel. Ühispangas tuleb interneti vahendusel aktsiatehingult pangale loovutada kõige vähem 25 krooni.

Preatoni Pangas on kuu aja jooksul võimalik teenustasuta kaubelda nii Eesti kui ka välisbörside aktsiatega, tasu ei võeta ka väärtpaberikonto avamise eest.

Preatoni Panga juhatuse esimehe Ott Karolini sõnul on eesmärgiks testida inimeste huvi aktsiainvesteeringute vastu. ?Pikemas perspektiivis on aktsiainvesteering ainus kindel vahend inflatsiooni ületava tootluse teenimiseks,? ütles Karolin.

Samas tunnistavad pankurid, et tasuta kauplemisega loodetakse kliente juurde võita.

?Kui ma ütleksin, et me ei tee seda klientide juurdevõitmisel eesmärgil, siis ma valetaksin,? möönis Preatoni Panga juhatuse liige, raha- ja kapitaliturgude direktor Mart Veskimägi.

Hansabank Marketsi investeerimise divisjoni direktor Priit Põldoja kinnitas, et Hansapank ei kavatse Preatoni Panga käigule omapoolse hinnalangetamisega reageerida. Põldoja sõnul on investeerimine pikaajaline tegevus, mitte ühe kuu pikkune mäng. Põldoja märkis, et teenustasu on väärtpaberitehingu maksumusest suhteliselt väike osa ja miinimumtasude alandamine on nii mõneski mõttes kliendiga manipuleerimine. ?Mina soovitan odavate pakkumiste suhtes olla ettevaatlik,? ütles ta.

Kui investoril on investeeritav summa väga väike, soovitame me raha paigutada fondi, mitte otse aktsiaturule, lausus Põldoja.

Turuosalised ootavad, millise hinnaga hakkab Eesti aktsiaid vahendama eelmise aasta lõpus börsi liikmestaatuse saanud investeerimispank Lõhmus, Haavel & Viisemann (LHV) ega välista võimalust, et teenustasud tulevad veelgi allapoole.

?Meie teenustasudega lööma ei tule,? kummutas LHV osanik Tõnis Haavel arvamuse, et lähiajal uus turule tulija püüab kliente võita oluliselt madalate tasudega,? eesmärk on pakkuda kvaliteetsemat teenust.?

Haavel märkis, et suurpankade uued tehingutasud on täiesti normaalsel tasemel. ?Praeguse hindade alandamisega teevad teised meile ainult turgu,? kinnitas Haavel.

Põldoja möönis, et Hansapangal on võimalus alandada miinimumtasu 85 krooni tasemest allapoole, kui see klientide seisukohast oluliseks osutub, kuid maaklerfirmade vahelise hinnasõja võimalikkust hindas ta ebatõenäoliseks.

?USAs oli ka hinnasõda, kuid pragu võidab turgu Merrill Lynch, kes pakub kvaliteetset teenust,? lisas ta.

?Varahaldurid ei peaks mitte omavahel vaidlema, vaid selgitama, et raha tuleb investeerida sinna, kus see ületaks inflatsiooni,? lausus Põldoja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing