Vana majandus pakub kaitset

Peeter Koppel 06. veebruar 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel pöörati eile taas kord pilgud vana majanduse aktsiatele.

Vaatamata kahele intressilangusele ei ole investorite usk tehnoloogiasektorisse taastunud ning valdav näib olevat seisukoht, nagu võiks sektorist jätkuvalt kasumite suhtes halbu üllatusi tulla. Investorid ei ole vaatamata Föderaalreservi agressiivsele intressipoliitikale veendunud, et halvim on möödas, ning nende usu taastamiseks oleks tehnoloogiaettevõtetelt vaja reaalselt häid kasuminumbreid. Lisaks sellele jõudis tehnoloogiasektor aasta esimese kuuga juba piisavalt kosuda ning kuna ettevõtete numbrid tõusule järele ei jõudnud, oli tõus analüütikute hinnangul fundamentaalselt põhjendamatu.

Kõik see sunnib investoreid taas kord paigutama raha ümber kindlamatesse vana majanduse ettevõtete, nagu tööstus-, farmaatsia-, ja kütuseettevõtete, aktsiatesse.

Eilse kauplemispäeva alguse valulapseks oli tehnoloogiasektori üks lipulaevadest Cisco Systems, mis tund pärast kauplemise algust oli kaotanud 4,4 protsenti. Kauplemine Ciscoga polnud samas kuigi aktiivne ning aktsia languse põhjuseks võib tuua investorite ebakindluse täna pärast kauplemise lõppu avaldatavate majandustulemuste eel.

Helsingi börs liikus eile USAst reedel tulnud negatiivsete signaalide tõttu kogu kauplemispäeva langussuunas.

Üldise suunaga vastuvoolu suutis jõuliselt liikuda telekommunikatsioonitarkvara tootva Compteli aktsia, mis kerkis päeva lõpuks 19,6 protsenti ja lõpetas 10,50 eurol. Sedavõrd järsu tõusu põhjustasid ettevõtte eelmise aasta rekordiline kasum ning tööstusharu keskmisest parem käibe ja kasumlikkuse prognoos käesolevaks aastaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing